Enighet i årets mellomoppgjør om Pleie- og omsorgsoverenskomsten.

Publisert

NSFs forhandlingsleder, assisterende forhandlingssjef Kari Tangen og forhandlingsleder NHO Service og Handel, Sigbjørn S. Mygland.

Norsk Sykepleierforbund og NHO Service og Handel er kommet til enighet i årets mellomoppgjør for avtale nr. 527 Pleie- og omsorgsoverenskomsten. Det gis et generelt tillegg på kr. 2,25 pr. time (kr. 4.387 pr. år) til alle arbeidstakere omfattet av overenskomsten med virkning 1. april 2021.

Med forbehold om vedtakelse av resultatet fra Norsk Sykepleierforbund med frist fredag 22. oktober 2021 kl. 12, innebærer resultatet følgende lønnsjustering for Pleie- og omsorgsoverenskomsten.

Det gis et generelt tillegg på kr. 2,25 pr. time (kr. 4 387 pr. år) til alle arbeidstakere omfattet av overenskomsten med virkning 1. april 2021.

I tillegg til å ha justert gjeldende satser i overensstemmelse med overenskomstens justeringsklausul for 2. avtaleår, har partene avtalt å innføre et nytt 16 års trinn.

Se mer om saken her (pdf)

Fant du det du lette etter?

Fant du det du lette etter?

Gi oss gjerne en kommentar i tillegg - hvordan kan vi forbedre oss?

Takk for kommentaren!

Kommentar sendt