-
Francisco fikk jobb midt i koronatiden
En liten produksjonsbedrift har ikke råd til å bomme med ansettelser. Derfor går de til bemanningsselskaper.
-
Strawberry vinner Ringer i Vannet-prisen 2024: – Et stort forbilde på inkluderingsfeltet
Strawberry er vinner av årets Ringer i Vannet-pris, som er Arbeid & Inkludering i NHO sin hedersutmerkelse til virksomheter som gjør en fremragende innsats for å inkludere flere i arbeidslivet.
-
Vårt internasjonale arbeid
Bemanningsbransjen er internasjonal. Det gjelder både bransjens struktur, rammevilkår og rolle. Derfor er det viktig å ha et utstrakt samarbeid på tvers over landegrensene.
-
Hva er Revidert Arbeidsgiver?
Revidert Arbeidsgiver er et kvalitetsstempel for bemanningsbedrifter. Gjennom ordningen får bedrifter dokumentert sin kvalitet som arbeidsgiver gjennom ekstern revisjon av rutiner og praksis. Områder som kontrolleres er ansettelseskontrakter, vurdering av risikoforhold hos innleier, HMS, arbeidstid, lønn og sykepenger.
-
Kutter arbeidstiltaksmidler med 264 millioner
Regjeringen kutter 264 millioner i arbeidstiltak gjennom NAV. LO-sjef Peggy Følsvik og NHO-sjef Ole Erik Almlid reagerer og viser til enormt behov for arbeidskraft. - Å få flere i jobb er vår viktigste oppgave, sier Almlid og mener det må satses mer på yrkesfag, samt bygge bro mellom bedrifter og folk som står utenfor arbeidslivet, skriver Nationen.
-
-
Forsikringsordning for naturskader evalueres
NHO og skadesaneringsbransjen i NHO Service og Handel vil gi innspill til et lovutvalg som skal evaluere deler av naturskadeforsikringsordningen.
-
Tiltaksplan oljeskader
Tiltaksplan til Kystverket v/vakthavende. Brukes ved oljeskader i grunn/jordsmonn.