Aktuelt:

Viktige datoer i tariffoppgjøret. Se her

Kantiner, restauranter og hoteller er rammet av streik. Se her
Streik i renholdsbransjen Se her
Brudd i forhandlinger om Vekteroverenskomst. Se her

Brudd i forhandlinger om Handelsoverenskomsten. Se her

Nyheter:

  1. Sykepengesaken: Etterlyser konkrete mål fra regjeringen

    - Det er positivt at regjeringen øker bevilgningene til NAV, men det skulle også bare mangle, all den tid det er treg saksbehandling i NAV som er årsaken til streikene vi ser denne våren. Da er det på høy tid at regjeringen kommer på banen for å bedre situasjonen, både for de sykmeldte og for arbeidsgiverne, sier Vegard Einan, adm. dir. i NHO Service og Handel.

  2. Regjeringen svikter – småbedriftene får regningen

    NAV bruker for lang tid på å utbetale sykepenger, og LO krever at småbedriftene skal forskuttere. Det kan bli dråpen for små og mellomstore familieeide bedrifter med lave marginer. Når staten ikke leverer på sitt ansvar, skyves regningen over på dem som allerede skaper jobbene.

Nyhetsbrev

Vårt nyhetsbrev sendes hver fredag. Vil du ha nyhetsbrev?

Finn ditt nettverk

NHO Service og Handel har en rekke styrer, næringsutvalg, arbeidsutvalg og bransjenettverk. Her er oversikt. 

Kalender - se hva som skjer:

Vegard Einan

Våre bransjer:

mann
Les mer

Fant du det du lette etter?

Fant du det du lette etter?

Fortell oss hva du leter etter og gi oss dine innspill! Hvis du oppgir e-post, kan vi kontakte deg ved behov. Vi kan dessverre ikke besvare alle henvendelser, men din tilbakemelding hjelper oss å gjøre nettstedet bedre.

Takk for tilbakemeldingen!

Takk for tilbakemeldingen!

Bestill et møte med oss

Bestill et møte med oss

Er du medlem og ønsker bedre kontakt, eller vil du høre mer om fordelene ved å være medlem?