Svekket markedssyn og fremtidstro
Vår medlemsundersøkelse for september er ikke lystig lesning. Det er overvekt av medlemmer som synes dagens marked er dårlig.
En revidert arbeidsgiver har underlagt seg ekstern revisjon av sin profesjonalitet som arbeidsgiver.
Bemannings- og rekrutteringsbransjen matcher folk som trenger jobb med jobber som trenger folk. I en tid hvor utenforskapet for ungdommer er økende samtidig som mangelen på arbeidskraft vokser, har våre medlemmer en kjempeviktig rolle. Vi står på for å kjempe mot urimelige begrensninger på innleie og for å sikre en seriøs og bærekraftig bransje med høy samfunnsverdi.
Even Hagelien
Bransjedirektør, Bemanning og Rekruttering
NHO Service og Handel
Over 80.000 mennesker får hvert år jobb gjennom bemanningsbransjen. Her er gode eksempler og viktige erfaringer.
Vår medlemsundersøkelse for september er ikke lystig lesning. Det er overvekt av medlemmer som synes dagens marked er dårlig.
-Vi møtte nesteleder Sveinung Rotevatn og har en god dialog med Venstre om reversering av innleierestriksjoner, sier Katharine Gude, daglig leder av Smart Bemanning på Vestlandet.
Som så mange andre hadde Ole opplevd utfordringer i livet. Det kan være mange årsaker til at livet blir som det blir, og at noen ender opp med å bli uføretrygdet, som tilfelle var med Ole.
Gi oss gjerne en kommentar i tillegg - hvordan kan vi forbedre oss?