-
Lærebok for vektere
Nye krav til opplæring av vektere er bakgrunnen for denne læreboken fra 2018 beregnet for de rundt 2000-3000 vektere som utdanner seg i faget årlig. Boken er laget av NHO Service og Handel og Norsk Arbeidsmandsforbund (NAF).
-
Høring forskrift om habilitering og rehabilitering
Høringen gjelder endring av forskrift om habilitering og rehabilitering individuell plan og koordinator § 3. Definisjon av habilitering og rehabilitering.
-
-
-
Kvalitet 23
Kvalitet 23 er en analyse av kommuners ressursbruk relatert til hvilken effektivitet og kvalitet de oppnår innen tre tjenesteområder. Områdene som er analysert er helse og omsorg, barnehagedrift og renhold og eiendomsdrift. Resultatene presenteres fylkesvis og i ulike KOSTRA-grupper. Kvalitet 23 er basert på DEA-analyse, som er den mest utbredte analyseteknikken i studier av offentlig sektors effektivitet. Analysene er gjennomført av Nyanalyse.